Úvodní stránka » projektová činnost » Pěstitelé a chovatelé

ŠKOLNÍ ROK 2018/19

AKVÁRIUM S RYBIČKAMI

Ve šk. roce 2012/13 jsme dostali darem od rodičů Anetky a Elišky Venclíčkové akvárium s veškerým vybavením. Vůbec jsme neváhali ho přijmout, protože jsme tušili, že děti budou mít určitě radost a zpestříme tak i prostředí třídy na Žabičkách. Paní ředitelka taky nebyla proti a paní kuchařka Martina se nabídla, že nám koupí na burze rybičky - paví očka, neonky, ancistruse, závojnatky...možná časem přibydou i další druhy.

Každý den rybičkám svítíme a ráno jim děti sypou trošku krmení. Často děti stojí nalepeni na sklo akvária a pozorují plavbu malých rybek kolem kamenů, hradu a rostlinek. Hned vedle akvária je na zemi koberec a od té doby si na něm děti ještě raději hrají. Vznikl nám tak pěkný přírodovědný koutek a možná i relaxační.

Do našeho akvária jsme pořídily nové rybičky-dvě neonky a tři paví očka. Minulý rok nam jedna maminka darovala krevety taky se jim u nás daří, množí se  máme jich aspoň deset. Děti máji ohromnou radost když je ráno spolu krmíme. Koukat na rybičky je velice příjemná a uklidňující zábava, která neunaví.

Foto zde

19.3.2019