Úvodní stránka » Aktuálně » Počítač KidSmart

Získání počítačové jednotky KidSmart

V listopadu 2011 jsme se na výzvu zřizovatele přihlásili do projektu Kidsmart.

Byli jsme vybráni a tak jsme díky programu KidSmart Early Learning Programme společnosti IBM získávali pro děti z naší mateřské školy speciální počítačovou stanici, která je hravou formou uvádějí do digitálního světa a mnohostranně rozvíjejí jejich schopnosti. PC je umístěn ve třídě Čápat, protože jedna z podmínek byla docházka dětí integrovaných s určitým handicapem.

Z webu Statutárního města Ústí nad Labem

O IBM

Pro IBM jsou hodnoty společenské odpovědnosti (CSR) zásadní součástí firemní kultury. Naším cílem je napomáhat řešení systémových problémů společnosti pomocí technologických řešení IBM a za přispění našich lidí prostřednictvím tzv. firemního dobrovolnictví. Programy společenské odpovědnosti jsou založeny na sdílení a aplikaci IBM technologií k řešení komplexních problémů v oblasti vzdělávání, environmentální ochrany, jsou zaměřeny na podporu rozvoje občanské společnosti a komunit. Ve spolupráci se vzdělávacími institucemi na všech úrovních a dalšími partnery z veřejné, nevládní i soukromé sféry investujeme do vzdělávacích programů, podporujeme nové technické obory na vysokých školách, výzkumné projekty a motivujeme ženy ke studiu informačních technologií.

Hodnoty společenské odpovědnosti se také odrážejí v nastavení managementu kvality, vnitřního systému fungování naší firmy a v chování firmy vůči zaměstnancům, klientům a obchodním partnerům. IBM zároveň považuje za svůj závazek být při všech svých podnikatelských aktivitách vedoucí společností v oblasti životního prostředí. V rámci své firemní kultury IBM Česká republika zavedla zásady, které zajišťují bezpečné a zdravé pracovní prostředí pro zaměstnance, chrání životní prostředí a snižují spotřebu energie a přírodních zdrojů.

Více o firmě

Programové vybavení

Hlavní pozornost si zaslouží programové vybavení, jež se skládá z šesti oddílů

1. Mílin dům matematiky
    2.   Hančin dům místa a času
    3.   Samův vědecký dům
    4.   Mozkolamy 1
    5.   Mozkolamy 2
    6.   Mozkolamy 3

Součástí počítačové jednotky je barvená tiskárna a fotoaparát.

Samotný účel a využití počítačového centra - KidSmart

V prosinci 2011 byla do naší školy ve třídě Čápata umístěna speciální počítačová stanice. Jde o projekt KidSmart společnosti IBM. Je to vzdělávací program určený dětem předškolního věku od 3 do 7 let. Společnost IBM ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy bezplatně umísťuje do mateřských škol speciální počítačové stanice, které všestranně rozvíjejí schopnosti dětí v mnoha směrech a přitom jsou navrženy a vyrobeny s ohledem na jejich věk a poznávací schopnosti.
Účelem projektu KidSmart je seznámit děti s informační technikou, bez které se ve svém životě neobejdou. Formou hry získávají informace, učí se. Vzdělávací programy jsou opravdu určené pro děti předškolního věku, nejsou využívány bezúčelně, ale jsou součástí výchovně vzdělávací práce mateřské školy, k rozvoji v oblasti matematických pojmů, poznání v oblasti vědeckých dovedností, schopnosti určování času, zeměpisných znalostí, schopnost mapování, určování směrů a k rozvoji kreativity, imaginace, dovednosti řešení problémů, a to tak aby byly dodrženy správné metody při práci s informačními technologiemi a nedocházelo k ohrožení zdraví a bezpečnosti.
Proto děti v MŠ pracují na počítači nejvíce 15 minut a to s programem, který souvisí s plánem dne, týdne a dítě získává potřebné informace, UČÍ SE HROU.

S prací na Pc jsou proškoleny 3 učitelky, využívat ho mohou i děti z ostatních tříd.

Pc je majetkem školy ne zřizovatele.

fota zde

14.6.2018
výše úplaty 2018 2019
9.5.2018