OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Třída Kočičky » TŘÍDNÍ PROJEKTY

PROJEKT Č. 1. SBĚR PRO ELIŠKU

Ahoj, já jsem Eliška...jsem rošťanda, jako děti z MŠ Vyhlídka, jen k mému lumpačení potřebuji speciální rehabilitační pomůcky. Děti ze třídy Kočiček mi sbírají plastová víčka a pomáhají mi tím k jejich dosažení. Pomůžete mi také??? :)
(Sběrná nádoba se nachází v chodbě na pavilonu A)

Vážení rodiče, zapojte se s námi na pavilonu A do celoročního projektu PPP (= POMOC PRO POSTIŽENÉ).

Během celého školního roku budeme sbírat veškerá plastová víčka (od limonád, mléka, aviváží apod.) do připravených nádob a následně odevzdávat do sběrných místností pro námi vytipované postižené děti.

V prosinci se zúčastníme slavnostního předání daru pro Elišku z peněz za PET víčka.


pet víčka


PROJEKT Č.2" PĚT TIBEŤANŮ PRO DĚTI"

Děti se seznámí s pěti prastarými tibetskými cviky. Tyto cviky pomáhají udržovat tělesné i duševní zdraví. Napomáhají dětem i dospělým naučit se koncentrovat, odstranit bolístky tělesné i duševní.

Je to výborná metoda, jak se naučit vnímat a uvědomovat si své tělo, jak objevit radost z pohybu. Pomůže dětem zbavit se stresu, napětí, strachů vznikajících z různých důvodů.

Společné cvičení vytváří atmosféru kolektivní koncentrace. Snahy jednotlivce jsou podporovány skupinou.

PROJEKT Č.3 " STOP - START"

Naučíme se jednoduchou originální metodu " STOP - START". Je to metoda napomáhájící odstranit bolesti tělesné i duševní, fobie, alergie....

Můžeme ji použít při silné emoci dítěte - např. vztek, pláč, vzdor....., či při bolístkách na těle - bolest v krku, bříšku....

Společně s dětmi si zhotovíme značky, které se stanou pomůckami při této "hře". Děti se prostřednictvím této hry učí všímat si a uvědomovat si více emocí u sebe i u kamarádů. Poznají, které emoce nám prospívají a které nám mohou způsobit potíže a následně i nemoci. Naučí se, jak se jich zbavit nebo jak je zmírnit, aby nám nezpůsobovaly problémy.

 

 


Aktuálně

18.6.2019
Platby ve školním roce 2019/20
19.3.2019
Tablo 2019
28.2.2019
Informace o ZŠ
30.1.2019
Zápis dětí 2019/2020

archív

Kontakt

MŠ Vyhlídka
Rozcestí 786/2
400 07 Ústí nad Labem
475 507 122
70225931